Полицейскі автомобілі світу. Дизайн. Частина 3
Поліцейські автомобілі світу. Дизайн. Частина 3 (з 6)
Продовжую роботу з розгляду поліцейських автомобілів світу з погляду їхнього дизайну та зовнішнього оформлення. Планується 6 частин дослідження.
Стаття є цінністю як загальне уявлення про оформлення автомобілів поліцейських служб, так і для дизайнерів, особливо тих, які працюють у сфері реклами на транспорті.
Це третина складання.
У цій частині статті будуть розглянуті країни від "І" до "М" включно. Отже, продовжимо.
Ізраїль
На машині обов'язково передбачено великий напис "Поліція" по всьому борту машини та номер контактного центру. На капоті – логотип патрульної служби.
Індія
Простежується просте оформлення автомобілів. В основному синя смуга та чорний напис. Зверніть увагу. що на багажнику обов'язково нанесений малюнок світловідбиваючою плівкою.
Індонезія
Як на мене – несподівано гарний малюнок. Єдине, що може бути незручним - темний багажник позаду авто. Він у нічний час доби може бути не видно.
Іран
Простота та мінімалізм. Напевно, там можна охарактеризувати метод оформлення поліцейських авто в Ірані. Більше того, там навіть ручки на бортах машин не заклеюються, а плівка підрізається по контурах западин ручок.
Ірландія
"Гарда" так називають Ірландську поліцію. В даний час машини переходять під стиль оформлення типу Баттенберг, оскільки в зимовий час такий дизайн найяскравіше та контрастніше видно.
Ісландія
Ці сині смужки на задньому бічному склі машини чимось нагадують спеціальні автомобілі ветеринарних служб.
Іспанія
В Іспанії кожен муніципальний округ та район має свої особливості у брендуванні автомобілів. Причому зустрічаються й досить складні у виконанні роботи - з повним поклеюванням капота або заднього багажника. Для самих поклейників - це найскладніші види робіт, оскільки вимагають уважності, кваліфікації та природно підвищеної вартості за працю. Проте підробити таку роботу майже неможливо.
Яскраво-червона машина – керівника одного з департаментів Барселони. Зате як стильно виглядати, чи не так?
Італія
Італійський стиль оформлення поліцейських авто чимось нагадує Німецький. Такі самі лінії та підходи до стилю.
Канада
Ось що означає патріотизм. Незважаючи на те, що в Канаді кожен район чи місто має свій стиль брендингу, їсть обов'язкова особливість – кленовий листок. Якщо не на боці, то хоча б на даху.
І номер патрульної машини також обов'язково присутній, найчастіше на даху, що дозволяє з вікон будинків бачити, який патруль під'їжджає
І якщо Ви ще помітили – основні кольори для оформлення білих автомобілів – кольори Канадського прапора.
Кіпр
Або Іран взяв за основу метод оформлення своїх поліцейських машин у Кіпру. чи навпаки. Але загальні розбіжності у них лише те. що на Кіпрі додатково намагаються дати смужку на задньому багажнику машини, обрамляючи перехід смуги з одного боку на задню частину і далі на другий бік авто.
Кітай
Досить незвичайне розташування чорної хвилі на машині. Більше я такого ніде у жодній країні світу не бачив.
Колумбія
Країна Картелей та кокаїнових плантацій. Але оформлення авто досить просте.
Корея Північна
Синьо-білі кольори. Колір прапор Північної Кореї.
За методом виконання - технологія фарбування машини. Тобто окремо фарбувалися двері та капот синьої машини білою фарбою. потім зверху наносилася аплікація із самоклеючих плівок із написами.
Корея Південна
На капоті – великий логотип патрульної служби.
Коста Ріка
Стиль брендування – мінімалізм. напис. логотип служби, номер патруля.
Кувейт
Кувейт – один із штатів в Арабських Еміратах. Як на мене, тут намагалися зробити дрифтовий дизайн на машинах. Але не вийшло...
Куба
На Кубі досі всі машини ще радянського автопрому (до речі, великий натяк Українському автопрому на ринок збуту). супер мінімалізм дизайнерської думки.
До речі, ніде немає номера контактного центру. передбачається, навіть туристи його пам'ятають. якщо що й можуть викликати допомогу.
Лаос
Я не розумію, як у спекотних країнах можна фарбувати автомобілі у чорний колір, особливо дах. Не секрет, що чорний колір на машині сильніше нагріває саму машину (ніж білий), а отже, в машині - як у парилці. Без кондиціонера ніяк.
Латвія
Навіщо використовувати чорний (по суті похоронний) колір брендування поліцейських авто? Або це натяк на щось, або робилося під колір поліцейського. Проте. смуга на капоті надає якийсь агресивний стиль машині. Ви не бачите?
Літва
В Україні таким колірним рішенням є інкасаторські автомобілі. На машині є номер екіпажу і номер контактного центру Поліцейської служби.
Ліхтенштейн
Флуоресцентна самоклеюча плівка.
Люксембург
Досить незвичайний підхід до брендування автомобіля. Червоно-біло-синя смужка – кольори прапора Люксембурга. Спереду на капоті - дві "дрифтові" смужки.
Ідея обклеювати флуоресцентною плівкою бампер та поріжки машин дуже спірна, адже це найнестабільніші місця в машині. Бампер весь час в "мухах", які відмиваються спеціальним розчином, що знищує і люмінесцентні властивості плівки, а порожки на авто схильні до подряпин від підборів або підошв поліцейських і їх клієнтів в момент втискання в машину.
Маврікій
Несмачний.
Македонія
Чомусь не скрізь є телефон контактного центру поліції та номери екіпажу. На капоті – знак поліцейської служби.
Малайзія
Деякі поліцейські авто в Малайзії за стилем оформлення схожі на служби таксі (з квадратиками-шашечками). Але знову-таки - у кожного Малайзійського міста - своє бачення про те, як мають виглядати муніципальна Поліція.
далі буде...
автор - Сергій Міхно, компанія Декор-Авто